Petošolci so v ponedeljek, 7. oktobra 2024 opravljali kolesarski izpit. Učenci so se pripravljali na ta velik dan pod budnim očesom svojih učiteljev in v sodelovanju z lokalno prometno policijo že od lanskega šolskega leta, ko so opravljali teoretični preizkus znanja. Vmes so se veliko družili s policistom, ki jim je tudi preveril kolesa in jim izdal nalepke o izpravnosti. Policistka Vesna jim je pokazala, da je čelada nepogrešljiv del opreme vsakega kolesarja. Ni modna muha ali zaščita, ki je namenjena le športnikom. Vsak trk ali padec s kolesom lahko povzroči poškodbe glave, ki puščajo trajne posledice. Zato za vsakega kolesarja velja, da “Bistro glavo varuje čelada”. Učitelji so jih poučevali o pravilih prometa, varni vožnji in pomembnosti uporabe zaščitne opreme. Ves ta proces je bil neprecenljiv za naše učence, saj so se naučili, kako postati odgovorni udeleženci v prometu.

Iskrene čestitke mladim kolesarjem in varno na vseh poteh!

Učitelji 5. razredov