Učenci 1. in 2. razreda, ki obiskujejo interesni dejavnosti pevski zbor in folklorni krožek, so 17. maja 2017 v mali telovadnici šole z enournim programom svojim staršem, učiteljem, vodstvu šole in povabljenim gostom predstavili svoj pevski in plesni talent. Pevski zborček pod mentorstvom Mihaele Mataič Šalamun je ob klavirski spremljavi, flavti in kitari ter a capella zapel 9 pesmi, obarvanih s šolsko tematiko, praznovanji skozi leto in z letnimi časi. Zaplesali so tudi ob zvokih kavbojske pesmi. Mali folklorniki treh skupin pod mentorstvom Urške Ropoša pa so se predstavili s kratkimi skeči in odrskimi postavitvami, s katerimi so pokazali, na kakšen način ohranjajo našo kulturno dediščino. Prikazali so plese, pesmi in izštevanke, pa tudi igre, ki so se jih igrali naši dedki in babice nekoč. V vsaki pesmi in plesu so obiskovalci lahko začutiti iskreno veselje otrok, ki so ponosno pokazali, kar so se naučili. Pokazali so, da pojejo in plešejo s srcem.

Mihaela Mataič Šalamun