V sklopu dogodkov TVU 2017 nas je na naši šoli obiskal dr. Bojan Zadravec, sicer bivši učenec naše šole. Predstavil nam je svoje najnoveše delo, knjigo Vladekova pot v neznano, kroniko židovske družine iz Murske Sobote.

»Vrednost te knjige je, da si lahko v živo predstavljamo, kako je bilo v tistih časih, avtor zelo lepo prikazuje Prekmursko pokrajino. V knjigi je nekaj lepih, a tragičnih pripovedi. Govori o slovesu od Sobote, trije preživeli so se potem vrnili v Jeruzalem. Je knjiga realizma, kjer ni vsiljenih romantičnih vložkov« je povedala Bea Baboš Logar na predstavitvi knjige v Pokrajinski in študijski knjižnici Murska Sobota, ki je bila 21.4.2017.
Pogovor je nanesel tudi na zgodovino židovske skupnosti v naši najbližji okolici, ki jo avtor raziskuje že od svojih zgodnjih študijskih let.

Presenetil nas je še s hitrim tečajem hebrejščine, ki je posebno zanimanje pritegnila predvsem pri naših učencih.

Koordinatorka: mag. Andrejka Zver​

Dostopnost