Od 29. marca do 2. aprila 2017 smo na naši šoli gostili tudi učence partnerske PASCH-šole iz Nove Bane na Slovaškem. To je bila druga mednarodna izmenjava v projektu PASCH, v katerega smo na pobudo Nemškega zunanjega ministrstva in Goethe inštituta Ljubljana že osmo leto vključeni kot ednina slovenska šola, in ima naslov Jugendbegegnungen – Sport in unserer Stadt. Družine naših učencev so gostile 15 slovaških učencev. Spremljala sta jih njihova učiteljica nemščine Renata Juhasova in “kulturweit-Freiwilliger” iz Nemčije Yannik Woll. Naš pogovorni jezik je bil nemščina. V času našega druženja smo imeli pester program različnih dejavnosti: igrali smo hokej na travi in rolerjih, se učili osnovnih prijemov juda, plesali pri folklori, pekli perece, pletli zapestnice prijateljstva, ustvarjali v likovni delavnici, pajali kruh na Otoku ljubezni v Ižakovcih ter si ogledali Ptuj in Maribor. Imeli smo se preprosto čudovito!

Lidija Pelcl Mes

Dostopnost