V sredo, 4. 5. 2016, smo se z učenci drugega razreda odpravili na naravoslovni dan v Ljubljano. Bilo nas je 76 učencev in 6 učiteljev spremljevalcev. Ko so posijali prvi sončni žarki, smo že pridno nabirali kilometre po slovenski avtocesti vse do Ljubljane. Najprej smo se ustavili v živalskem vrtu in bili navdušeni nad živalmi, ki smo jih videli. Z že  nekoliko praznimi želodci smo se odpeljali do osnovne šole Valentina Vodnika v Ljubljani, kjer smo opravili kosilo in si ogledali tamkajšnjo šolo. Prijetno spomladansko sonce nas je vabilo na ulice Ljubljane, kjer smo si ogledali številne znamenitosti (mestno jedro, Mestno hišo, tržnico, Tromostovje …). Pri vožnji z ladjico po Ljubljanici smo se spočili in se sprostili ob občudovanju pokrajine. Sledila je pot na Ljubljanski grad, ki nam ni predstavljala nobenih težav, saj nam je pogled na mogočno mesto vsem predstavljal velik izziv. Z vrha gradu smo se še enkrat ozrli na mesta, ki smo jih v tem popoldnevu prehodili peš. Bili smo navdušeni nad tem. Še preden smo se odpravili proti domu, smo se okrepčali v Mc’Donaldsu. V poznih urah smo se z lepim in novimi doživetij ter spoznanji vrnili v Beltince.

Z eno besedo: bilo je lepo in vsak je lahko užival na svoj način.

Zahvaljujemo se vodstvu Osnovne šole Valentina Vodnika za prijetno dobrodošlico ter gospe Antoniji Pečnik in gospodu Dušanu Pečniku za vodenje po poteh Ljubljane.

Matej Žalig

naravoslovni2