Skoči na glavno vsebino
(02) 541 31 00

30. marca 2016 so našo šolo obiskali učenci in učitelji partnerske PASCH šole iz Nove Bane na Slovaškem. To je bila mednarodna izmenjava v projektu PASCH, v katerega smo vključeni kot ednina slovenska šola, in je imela naslov Jugendbegegnungen – Unsere Stadt/Unser Land. Naš pogovorni jezik je bila nemščina. K nam je prišlo 12 učencev in dva učitelja, ki so ostali pri nas do nedelje 3. aprila 2016. Učenci in učitelji so bili nastanjeni pri družinah naših učencev in učiteljev. V tem času smo jim pripravili pester program različnih dejavnosti: v dopoldanskem času smo se družili v spoznavni, športni, folklorni in likovni delavnici. Popoldan smo se podali na “Schnitzeljagd” v Mursko Soboto ter Pokrajinski muzej, kjer smo pekli perece in izdelali zapestnico prijateljstva. Soboto smo namenili strokovni ekskurziji v Ptuj in Maribor. Stkale so se nove prijateljske vezi in urili smo se se v vseh možnih jezikih, saj včasih nemščina preprosto ni zadostovala.

Lidija Pelcl Mes, vodja projekta

Video

obisk_pasch_001

Dostopnost