Zjutraj dne 05.03.2012 smo se učenci 5. razredov zbrali na šolski postaji, kjer smo pričakali avtobus.

Ob 8.00 uri smo se odpeljali proti Pohorju. Bili smo dobre volje, saj smo se šole v naravi že zelo veselili. Ko smo prispeli na Pohorje, smo se naprej razvrstili po sobah in se malo odpočili.. Pred kosilom smo si razdelili še smuče in smučarsko opremo, nato pa šli jest. Po končanem kosilu smo vzeli opremo in šli na smučišče.  Najprej smo se razdelili v skupine. Vsaka skupina je imela na začetku dva, pozneje pa enega učitelja smučanja. Začeli smo s šolo smučanja. Po smučanju smo se še isti dan odpravili na pohod na Žigartov vrh, nato pa se vrnili nazaj v  kočo na večerjo. Po večerji smo se še malo zabavali, potem pa utrujeni zaspali. Naslednji dan smo smučali dvakrat. Takoj po zajtrku in še potem po kosilu, vse do večerje. Po večerji nas je obiskal planinec Franček. Na kratko nam je predstavil značilnosti Pohorja. Po predavanju smo šli spat. Tretji dan smo že zgodaj vstali. Veliko učencev je bilo bolanih, tudi sama sem zbolela. Nekateri starši so prišli po nas, ostali učenci pa so se vrnili iz Pohorja zvečer. Zaradi bolezni se je naša šola v naravi hitro zaključila, vendar smo se po tednu dni spet vrnili tja. Nadaljevali smo s šolo smučanja. Zvečer smo gledali Harry Potterja. Naslednji dan smo zjutraj šli smučat, popoldan pa smo se odpravili domov. Bilo je zelo lepo.

Ana Vegič, 5.c