2. aprila praznujemo mednarodni dan knjig za otroke. Na ta dan po vsem svetu prirejajo branja, odpirajo razstave in razmišljajo, kako obdržati bralno kulturo med mladimi.

Tudi na naši šoli se bomo pridružili promoviranju knjige, branja in bralne kulture, in sicer od 2. 4. do 6. 4. 2012. Dejavnosti se bodo odvijale tudi v ostalih dneh meseca aprila.

Dejavnosti:

• – radijska ura o pomenu branja v ponedeljek, 2. 4. 2012
      • – srečanje s pisateljem Primožem Suhodolčanom, 4. 4. 2012, 1. šolska ura, velika telovadnica
      • – fotografska in slikarska razstava v knjižnici
      • – organiziran obisk knjižnice po razredih/skupinah
      • – pravljična ura v knjižnici, razredu ali zunaj
      • – minute za branje na šolskem radiu (učitelji, učenci)
      • – (vsaj) 5 minut vsak dan za glasno ali/in tiho branje (učenec ali/in učitelj izbere najljubši odlomek, pesem, članek iz časopisa …)
      • – obisk otrok iz vrtca Beltinci
      • – teden Cobiss-a za učence predmetne stopnje

In ne pozabimo: Nikoli ni prezgodaj. Nikoli ni prepozno. Vsak čas je ravno pravi čas za branje, pogovor in prijetno druženje ob branju. Branje je najboljše učenje.

Veliko prijetnih bralnih trenutkov!

Cvetka Rengeo, šolska knjižničarka