V sklopu dejavnosti lutkovnega krožka smo se tokrat z otroci poigrali s starimi nogavicami ter tako odpadlim rečem vrnili vrednost – iz starih nogavic smo naredili simpatične ročne lutke.

Otroke je objelo ustvarjanje, ko sem jim pokazala ročno lutko iz stare nogavice. Takoj so se lotili dela. Do sedaj smo pri lutkovnem taboru ugotovili, da lahko lutko naredimo iz veliko reči, ki nas obdajajo, a pravi čas lutki doda njeno vživljanje – animacija lutke. Tokrat smo se s otroci učili preprostega animiranja, da smo postali račke in tako usklajevali gibanje rok glede na govor. Ko pa so bile lutke narejene, so veselo zapele Ringaraja na zlog LA ter tako utrjevali prvo preprosto animacijo z mimično lutko.

Aleksandra Pinterič

lutke 1     lutke 2     lutke 3