Tradicionalni slovenski zajtrk

Tudi letos se bomo priključili k izvedbi vseslovenskega projekta Tradicionalni slovenski zajtrk. S tem projektom obeležujemo dan slovenske hrane, ki je vedno tretji petek v mesecu novembru.

Projekt Tradicionalni slovenski zajtrk bomo izvedli za vse učence in delavce šole, s spremljevalnimi aktivnostmi.

Učence bomo seznanjali o pomenu zajtrka, pomenu in prednostih lokalno pridelanih živil oziroma živil, ki so pridelana oziroma predelana v Sloveniji, pomenu kmetijstva in čebelarstva ter njunem vplivu na okolje in o pravilnem ravnanju z odpadki. Učence bomo ozaveščali o pomenu zdravega načina življenja, vključno z gibanjem in športnimi aktivnostmi.

Tudi letos se bomo priključili k izvedbi vseslovenskega projekta Tradicionalni slovenski zajtrk. S tem projektom obeležujemo dan slovenske hrane, ki je vedno 3. petek v mesecu novembru.

Liljana Fujs Kojek