Vsako leto 26. septembra po vsej Evropi praznujemo Evropski dan jezikov, ki ga je Svet Evrope prvič razglasil v evropskem letu jezikov leta 2001.

Ta dan je namenjen osveščanju o bogati kulturni in jezikovni različnosti v Evropi ter o pomenu učenja jezikov za utrjevanje evropskih načel strpnosti in medsebojnega razumevanja.

Evropski dan jezikov smo obeležili tudi na naši šoli. Najprej smo med nas povabili dijake Gimnazije Franca Miklošiča Ljutomer, ki so devetošolcem predstavili francoščino, španščino in ruščino. Med poukom tujega jezika pa smo na balone zapisovali pozdrave v različnih jezikih in zapisovali svoje najljubše besede in misli v angleščini in nemščini. Naši baloni krasijo šolo in vabijo k branju.

Učiteljice tujih jezikov