V Slovenski Bistrici je v sredo 5. 6. potekalo finalno posamično prvenstvo Slovenije za osnovne šole. Našo šolo je zastopalo šest učencev, kar je izjemen dosežek, saj je že sama uvrstitev na finale v posamezni disciplini velik uspeh.

Vsi učenci so se na tekmovanju odrezali odlično, imamo pa tudi državnega prvaka v teku na 60m pri mlajših učencih. To je postal Viktor Pavlin iz 7. c.

Blizu medalje so bili tudi fantje v štafeti 4x100m, saj so v postavi Aljaž Vebarič, Mai Žižek, Dorian Murat Lazič (vsi 8. c) in Viktor Pavlin (7. c) dosegli 5. mesto. Tekli so v konkurenci večinoma starejših fantov, zato gre za toliko večji uspeh.

Prav tako je bil blizu medalje Aljaž Vebarič (8. c) v teku na 300m, dosegel je 6. mesto.

Uspeh sta dopolnila še Veronika Erjavec (9. c), ki je v teku na 300m dosegla 12. mesto in Lan Mertük (6.c), v teku na 60m je bil devetnajsti.

Mentorja: Vesna Godina in Bojan Novak

Rezultati (PDF)