Naša šola je v četrtek, 23. 3. 2023, na Ministrstvu za vzgojo in izobraževanje prejela nagrado Digitalna šola. S pridobitvijo nagrade smo se pridružili evropski skupnosti šol, ki so odlične na področju digitalnega izobraževanja. V Sloveniji je le nekaj šol, ki so prejele to priznanje (https://awards4selfie.eu/sl/locate-a-digital-school/).

Nagrada “digitalne šole” spodbuja digitalno učenje in opremlja učence z naprednim digitalnimi veščinami. Da smo prejeli priznanje, nagrado, smo šole morale dokazati celovit pristop k digitalizaciji izobraževanja in šolsko digitalno strategijo, predložiti dokaze, kako digitalna tehnologija izboljšuje učenje, in zavezanost k stalnemu strokovnemu razvoju učiteljev.

Priznanje smo prejeli na naslednjih področjih:

• vodenje,
  • poučevanje in učenje,
  • nadaljnje izobraževanje in usposabljanje strokovnih delavcev,
  • vrednotenje,
  • sodelovanje in mreženje,
  • infrastruktura in oprema,
  • digitalne kompetence učencev,
  • Selfie poročilo.

Postali pa smo tudi mentorska šola.