V petek, 17. 3. 2023, in soboto, 18. 3. 2023, smo se v okviru projekta Ekošola udeležili sejma Altermed v Celju. Na sejmu smo predstavljali temo Sladki kot med.

Med šolskim letom so učenci pripravljali različne likovne, tehniške in druge izdelke na temo čebelarstva in tako raziskovali pomen lokalno pridelanega medu in vpliv le-tega na oblikovanje različnih sfer življenja.

Obiskovalcem smo na sejmu ponudili sladke škatlice presenečenja, v katerih je bil izdelan bombonček iz medu, sladke lizike za čaj in medeno pecivo.  Sejma sta se udeležili devetošolki Lana Kohek in Hana Magdič, ki sta na sejmu zelo uživali in se vživeli v vzdušje sejmišča. Stojnico smo pripravili učitelji: Jasmina Štaus Žižek, Maša Mlinarič in Matej Žalig.

Naša stojnica je bila zelo obiskana, obiskovalci pa navdušeni nad postavitvijo in predstavitvijo.

Matej Žalig