Tekmovanje s področja slovenščine za Cankarjevo priznanje se bliža h koncu, saj se približujemo 3. stopnji tekmovanja – državnemu tekmovanju.

V torek, 29. 11. 2023, je na naši šoli potekalo šolsko tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje. Tekmovalo je 18 učencev iz 8. in 9. razreda.

Cankarjevo priznanje so osvojili:
– 8. razred: Aleksej Lutar, 8. c; Sara Koštrica, 8. c in Boris Jakšič Rengeo, 8. b.
– 9. razred: Lara Horvat, 9. b;  Blažka Prelog, 9. b in Nuša Forjan, 9. a.

Na regijsko tekmovanje, ki je bilo 17. 1. 2023 v OŠ Franceta Prešerna Črenšovci, so se uvrstili Aleksej Lutar, Lara Horvat in Blažka Prelog.

Aleksej Lutar in Blažka Prelog sta na regijskem tekmovanju osvojila bronasto Cankarjevo priznanje, Aleksej Lutar pa je v skupini 8. in 9. razredov dosegel najvišje številko točk in tako se bo v soboto, 11. 3. 2023, udeležil državnega tekmovanja, ki bo potekalo na OŠ Zreče.

Vsem prejemnikom priznanj iskrene čestitke, za Alekseja pa še držimo pesti! 🙂

Jasmina Štaus Žižek, mentorica in predsednica šolske tekmovalne komisije