Skoči na glavno vsebino

V torek, 7. marca 2023, je na DOŠ Prosenjakovci potekal 33. medobčinski otroški parlament. Udeležila sta se ga tudi predsednik naše šolske skupnosti Klemen Vitez Pivar iz 8. a in podpredsednik Boris Jakšič Rengeo iz 8. b.

Po slovenski in madžarski himni so udeleženci prisluhnili tamkajšnjemu otroškemu pevskemu zboru in nagovorom predstavnic različnih organizacij, nato pa je 30 mladih iz celotnega Prekmurja razpravljalo o duševnem zdravju otrok in mladih.

Po skupinah so izpostavili težave in iskali ideje, kako poskrbeti za čim boljše duševno zdravje. Organizatorji so poskrbeli tudi za telesno zdravje in spodbudili udeležence k razgibavanju ob dobri glasbi.

Po kosilu so skupine predstavile svoje ugotovitve, na koncu pa so potekale še volitve, kjer so mladi med seboj izbrali predstavnike, ki se bodo konec meseca marca udeležili regijskega otroškega parlamenta, ki bo letos v Gornji Radgoni. Izmed 30 udeležencev jih je bilo izbranih 7, med njimi tudi Klemen Vitez Pivar z naše šole.

Dostopnost