Učenci OŠ Beltinci – folklorniki Veseli Marki in pevci MPZ – so s pomočjo mentorjev, učiteljev spremljevalcev in drugih delavcev šole sodelovali na pripravah in slovesnostih, ki so potekale ob 100-letnici združitve z matičnim narodom. Še posebej so bili aktivni folklorniki. Na nastopu pred in na osrednji občinski prireditvi ob praznovanju, 16. 8. 2019, in nastopu v predsedniški palači, ki je bil 17. 8. 2019, so pomembne može predstavili tudi s pomočjo fotografij. Da te ne bi bile zavržene ali ostale v omarah, smo se v družboslovnem aktivu šole odločili, da pripravimo stalno razstavo v spomin na dogodke, ki so se dogajali tudi pred več kot 100 leti v našem kraju.
Na hodniku, ki povezuje razredno in predmetno stopnjo, so predstavljeni možje, ki so prispevali k temu, da smo danes Prekmurci lahko ponosni Slovenci, ob tem pa še fotografija spominskega obeležja, znaka praznovanja, plakat …
Hvala za razumevanje vodstvu šole in hišnikoma za tehnično pomoč.
Vabljeni, da si ob priložnosti, ko se boste mudili na šoli, razstavo ogledate!

Jelka Breznik