Rastem s knjigo je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture pod okriljem Javne agencije za knjigo Republike Slovenije, v šolskem letu 2019/20 poteka že štirinajstič.

Cilji projekta Rastem s knjigo so:
– spodbujanje dostopnosti kakovostnega in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja;
– promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja;
– spodbujanje motivacije za branje pri učencih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic.

Učenci sedmega razreda OŠ Beltinci so v četrtek, 3. 10. 2019, obiskali Pokrajinsko in študijsko knjižnico v Murski Soboti, kjer so z razlago knjižničarke Metje Sraka spoznali njeno delovanje in organiziranost, se naučili orientirati v knjižnici in samostojno najti gradivo s pomočjo sistema Cobiss.

Za darilo so prejeli mladinski roman pisateljice Janje Vidmar Elvis Škorc, genialni štor.

Cvetka Rengeo, šolska knjižničarka