V jeseni 2017 je Goethe Institut Praga ob 10 letnici projekta PASCH razpisal kreativni natečaj za oblikovanje vrečke iz blaga, škatlice za malico in stekleničke za vodo – tema je bila trajnost, stabilnost in varovanje narave.

Na natečaj je prispelo več kot 700 izdelkov učencev regije MOE. Med njimi so bili tudi izdelki učencev naše šole. Ker je bilo toliko dobrih idej, so se na GI odločili, da bodo izdelali po dve vrečki, dve škatlici in dve steklenički, poleg tega pa natisnili še 13 razglednic z različnimi motivi. Vsi izdelki so trajnostno naravnani ter izdelani iz recikliranih surovin in brez težkih kovin. Namenjeni bodo kot darila ob 10 obletnici projekta PASCH, ki ga oboležujemo v tem letu.

Še prav posebej smo ponosni, da ena izmed avtorica zmagovalnih stekleničk prihaja tudi iz naše šole.

To je LUCIJA SOBOČAN iz 4. razreda. Iskrene čestitke!

Franc Poredoš in Lidija Pelcl Mes

Dostopnost