V četrtek, 30. 3. 2017, se je 30 učencev, ki obiskujejo izbirni predmet vzgoja za medije – televizija, odpravilo v Ljubljano na ogled televizijske hiše Planet TV.

Z navdušenjem nas je sprejela vodja projektov v marketingu in odnosih z javnostjo ga. Maruša Penzeš in nas popeljal v svet televizijskega studia, novinarjev, kamer, nastajanja televizijskih oddaj in novinarskega dela. Učenci so bili v stiku z voditelji, ki jih lahko vidijo vsak dan na kanalu Planet TV. Čeprav so imeli vsi veliko dela, so si vzeli čas in nam predstavili njihov vsakdanjik. Ugotovili smo, da je poklic v medijih zelo zanimiv, zahteven in poučen.

Za konec so nas povabili še k snemanju oddaje z Juretom Godlerjem, kjer smo se nasmejali do solz in uživali med občinstvom. Oddajo si lahko ogledate na spodnji povezavi: http://www.planet.si/tv/arhiv-video-vsebin.html#video_92375

Veseli smo, da smo preživeli poučen popoldan in spoznali zakulisje televizijske hiše Planet TV.

Učiteljica Polonca Kolbl Ivajnšič