Tudi letos smo izvedli Šport špas, ki nam je popestril sobotno dogajanje. Cilj prireditve je druženje z družinami in aktivno sodelovanje pri različnih oblikah športnega dela. Prireditve se zmeraj udeleži lepo število otrok z družinami, letos nas je bilo cca. 400 udeležencev. Izvedli smo različne predstavitvene delavnice: padalstvo, modelarstvo z radijsko vodenimi modeli letal in delavnico dodgeballa, kjer so se otroci in vsi ostali aktivno vključili v igro. Vreme nas je bilo naklonjeno, saj smo vse načrtovano izvedli, tudi pohod, ki smo ga izvedli in se lepo imeli.

Obiskal nas je tudi vrhunski športnik Jure Kuhar, ki čaka na potrditev norme za Olimpijske igre v Riu de Janeiru. Jure se je družil in priključil delavnicam, saj je tako mladim pokazal, da je kot oni in jim dal motivacije za nadaljnje delo v športu in širše.

Poročilo pripravil koordinator Šport špasa za OŠ Beltinci: Zoran Kos

sportspas