Skoči na glavno vsebino

30. marca 2016 so našo šolo obiskali učenci in učitelji partnerske PASCH šole iz Nove Bane na Slovaškem. To je bila mednarodna izmenjava v projektu PASCH, v katerega smo vključeni kot ednina slovenska šola, in je imela naslov Jugendbegegnungen – Unsere Stadt/Unser Land. Naš pogovorni jezik je bila nemščina. K nam je prišlo 12 učencev in dva učitelja, ki so ostali pri nas do nedelje 3. aprila 2016. Učenci in učitelji so bili nastanjeni pri družinah naših učencev in učiteljev. V tem času smo jim pripravili pester program različnih dejavnosti: v dopoldanskem času smo se družili v spoznavni, športni, folklorni in likovni delavnici. Popoldan smo se podali na “Schnitzeljagd” v Mursko Soboto ter Pokrajinski muzej, kjer smo pekli perece in izdelali zapestnico prijateljstva. Soboto smo namenili strokovni ekskurziji v Ptuj in Maribor. Stkale so se nove prijateljske vezi in urili smo se se v vseh možnih jezikih, saj včasih nemščina preprosto ni zadostovala.

Lidija Pelcl Mes, vodja projekta

Video

obisk_pasch_001

Dostopnost