Kot veste smo se na težko pričakovani kolesarski izpit pripravljali že pred nekaj meseci. Sprva smo opravili spretnostni poligon, v katerem smo se naučili spretne vožnje s kolesom. Že čez nekaj tednov smo se peš odpravili pogledat progo, na kateri smo izvajali kolesarski izpit. Po ogledani poti smo se odpravili domov vadit in ponavljat progo. Nekaj dni pozneje smo v spremstvu staršev prišli v šolo s kolesom in opravili vajo s policistom Bojanom Prosičem, ki nas je prijazno poučil o varnosti v prometu. Progo smo večkrat prevozili v manjših skupinah, ki so štele po sedem učencev ter si jo vtisnili v spomin. Po vaji se je nadaljeval pouk. Po pouku smo odšli domov spet v spremstvu staršev in v upanju, da bomo čez štiri dni, v ponedeljek 12.10. z odliko opravili kolesarski izpit. V ponedeljek dopoldne nismo imeli pouka. V šolo  smo prišli popoldne. Zbrali smo se na dvorišču pred šolo. Tam smo oblekli odsevajoče brezrokavnike, da bomo vidni v prometu. Postavili smo se v vrsto in se drug za drugim, v nekaj minutnem razmaku odpeljali na progo v promet. V vsakem križišču, ovinku, stop znaku in semaforju so stali policisti, učitelji, učiteljice ter varnostniki, kateri so ocenjevali pravilnost izpeljane vožnje vsakega posameznika. Cilj je bil pri vrtcu in tam so nas počakali starši in končno smo si lahko oddahnili. Ko smo čez nekaj dni dobili rezultate, smo izvedeli, da smo vsi kljub malim napakam naredili kolesarski izpit. Učitelji in policisti so nam oprostili te majhne napake.
Zahvaljujemo se vsem policistom, predvsem policistu Bojanu Prosiču, ki nam je tako prijazno razložil pravilno ravnanje v prometu, učiteljem in javnim delavcem, da so nas spremljali in podpirali med opravljanjem kolesarskega izpita. Iskrena hvala tudi gospodu Milanu Gjereku, gospodu Janezu Kovačiču in gospodu županu. Brez njih ga ne bi mogli opraviti.

Zapisala: Timotej Tivadar in Jan Slavic Bezjak

kolesarski_izpit_61