Milan Kerman, župan občine Beltinci, je šolski knjižnici OŠ Beltinci ob sprejemu prvošolcev na prvi šolski dan podaril knjigo z naslovom Duša slovenska založbe Jasa. Gre za knjigo, kot pravi v spremni  besedi dr. Vid Pečjak, psiholog in pisatelj, v kateri so zbrani odlomki leposlovnih velikanov, npr. Trubarja, Vodnika, Prešerna, Levstika, Tavčarja, Finžgarja, Cankarja in številnih drugih mojstrov peresa. Starejši odlomki opisujejo kmečko življenje, pri novejših pa so v ospredju bivanjska vprašanje. Odlomke spremljajo slike različnih slikarjev, npr. Ciuhe, Slane, Perka in drugih.

Gre za bogato knjigo, za katero si je vredno vzeti čas.

Podpora lokalne skupnosti nam veliko pomeni. Knjižnega darila smo se zelo razveselili, knjiga pa že čaka na svoje bralce. Verjamem, da jih ne bo razočarala.
Foto: Lilijana Bežan

Cvetka Rengeo