Čeprav smo se zbudili v sivo jutro, smo vedeli, da je pred nami zopet zanimiv dan. Pred nami je bil že drugi dan lutkovnega tabora na naši šoli.
Po zanimivem uvodu s kratkimi igrami, ki jih je pripravila vodja tabora Aleksandra Pinterič, smo se razdelili v skupine, v katerih smo spoznavali literarno podlago, si izdelali lutke in se pripravljali na jutrišnjo lutkovno predstavo.

Ime skupine Vrste lutk Literarna podlaga Mentorji
PALČKI ZNALČKI senčne lutke B. Weniger: Palček Pohajalček M. Klemenčič, M. Horvat Duh
MIŠJA DEŽELA stožčaste lutke           Slovenska ljudska: Mačka in miši N. Jerebic, M. Žižek
ZAČARANI GOZD ploske lutke S. Pergar: Kako se je možila veverica T. Zver, A. Frumen
MUCEKI ploske lutke E. Peroci: Muca Copatarica M. Brest
REPICE ploske lutke Tolstoj: Repa velikanka C. Zlatar, L. Pelcl Mes, S. Horvat
PIKASTI SLONČKI         maske M. Weitze: Zakaj je bil rožnati slonček
žalosten in kako je spet postal srečen
L. Lehner, M. Jerebič

Ves čas nas je spremljala tudi šolska lutka Loti, ki jo uporabljamo tudi sicer pri pouku v okviru sodelovanja z Goethe Institutom iz Nemčije.

Dan smo zaključili z ogledom odlične gledališke predstave zavoda Vista iz Murske Sobote z naslovom Smetiščni škrat, ki nas je spomnila na ekološko problematiko.

Naše lutkovno druženje se končuje z mislijo na jutrišnji dan, ko bomo tudi mi postali lutkovni igralci. Vabljeni na našo zaključno prireditev, ki bo jutri, 4. 11. 2011, ob 11.15 na galeriji OŠ Beltinci.

Fotografije 2. dne lutkovnega tabora si lahko ogledate v fotogaleriji. Vabljeni k ogledu!

Vabljeni tudi k ogledu video posnetka 2. dne tabora.

izbor