Lutkarnica je ime za lutkovni krožek, katera namen je obogatiti otroški svet s svetom lutk in jim omogočiti bogato in raznovrstno kulturno okolje, ki otroku omogoča doživljanje sebe in drugih, okolice in umetnosti. Otroci imajo pri krožku z lutko možnost izraziti svoje občutke in preko lutke komunicirajo z okolico.  Lahko se izrazijo kot poslušalci, ustvarjalci, načrtovalci in gledalci.

Rezultat lutkarnice je postavitev lutkovne predstave (ISKANJE MEDVEDKE ČUPE) od izdelave lutke, scene, učenja scenarija, animacije lutk, igranja predstave in nastopa samega.

Krožek obiskuje 13 prvošolcev, ki se bodo v tem šolskem letu srečevali ob sredah. Prvič se si ogledali doma narejene lutke, se z njimi igrali in si začeli izdelovat svojo prvo lutko iz odpadnega materiala.

Mentorica: Aleksandra Pinterič

lutke 2