V četrtek, 8. 10. 2020, so imeli učenci 4. razreda delni naravoslovni dan. Tema naravoslovnega dneva je bila PREPREČEVANJE POŠKODB. Izvedli smo ga v sodelovanju z Zdravstvenim domom Murska Sobota, ki v okviru programa  Vzgoja za zdravje otrok in mladostnikov izvaja delavnice na šolah.

G.  Tomaž Čarni je učencem  v dveh šolskih urah skozi zanimive primere, podkrepljene s praktičnimi prikazi, predstavil  najpogostejše poškodbe, ki se nam lahko kadarkoli zgodijo, ter jih naučil, kako morajo ukrepati  pri posamezni poškodbi . Tako so učenci spoznali, kaj storiti ob padcih, prometnih nesrečah,  zadušitvah, opeklinah, poškodbah z ostrim predmetom ipd.  Na koncu je  sledil še kviz, pri katerem so učenci preverili svoje pridobljeno znanje.

Mihaela Janc

Več fotografij v galeriji.

Ključne besede: naravoslovni dan, preprečevanje poškodb
Kategorije: izobraževanje, pouk, naravoslovni dan, primer rabe