V ponedeljek, 1. 6. 2020, se v šolske klopi vračajo učenci 4. in 5. razreda, v sredo, 3. 6. 2020, pa še učenci 6., 7. in 8. razreda.

Pomembna obvestila:
1. Pouk za vse učence bo od 1. 6. 2020 potekal v matičnih učilnicah in po rednem urniku. Predure se v tednu od 1. do 5. 6. 2020 ne bodo izvajale. Jutranje varstvo in podaljšano bivanje se izvajata kot običajno.
2. Učna pomoč za učence z učnimi težavami se od 1. 6. 2020 več ne izvaja.
3. Izjava staršev: vsak učenec od 4. do 8. razreda mora prvi dan pouka prinesti v šolo izpolnjeno in podpisano Izjavo staršev pred vstopom otroka v šolo – Priloga 1.
4. Razširjeni strokovni kolegij za pediatrijo je pripravil tudi seznam zdravstvenih omejitev za otroke v času sproščanja ukrepov glede epidemije SARS – 2 – CoV. Naprošamo vas, da se z vsebino dokumenta (Priloga 2) seznanite.
5. Šolski prevozi bodo potekali po rednem voznem redu. Privoza na preduro ne bo!
6. Prehrana: v šoli bodo učenci imeli malico in možnost kosila. Prijave in odjave na obroke potekajo kot običajno.
7. Vstop v šolo: učenci vstopajo v šolo obuti skozi svoje garderobe, posamično.
8. Šolske potrebščine: učenci prinesejo prvi dan v šolo vse potrebščine, ki jih potrebujejo za pouk, in jih puščajo v šoli.
9. Zaščitna oprema: učenci, stari 12 let in več nosijo masko ali drugo obliko zaščite ustnega in nosnega predela (šal, ruta ali podobne oblike zaščite) izven matične učilnice učne skupine (na hodniku, na stranišču, v jedilnici (razen pri jedi) …).

Dodatna pojasnila najdete na spletišču NIJZ – razdelek Vrtci in šole in tudi na spletni strani novic MIZŠ.

Priloga 1: Izjava staršev pred vstopom otroka v šolo
Priloga 2: Seznam zdravstvenih omejitev za otroke v času sproščanja ukrepov glede epidemije SARS – 2 – CoV
Priloga 3: Šolski prevozi po rednem voznem redu