Skoči na glavno vsebino

April je mesec, ki ga pogosto imenujemo tudi mesec knjige.

Mednarodna zveza za mladinsko književnost (IBBY) je 2. april, rojstni dan danskega pravljičarja Hansa C. Andersena, proglasila za mednarodni dan knjig za otroke, da bi na praznični način opozorila, kako zelo pomembno je branje za otrokov razvoj.

2. aprila v Sloveniji poteka bralno-spodbujevalna akcija pod sloganom »Knjige nam pomagajo, da ne hitimo.«

23. aprila praznujemo svetovni dan knjige in avtorskih pravic. Posvečen je promociji branja, založništva, zaščiti avtorskih pravic ter intelektualne lastnine. Je dan, ko praznujejo pisatelji, pesniki, ilustratorji, knjižničarji in vsi, ki imamo radi knjige.

April je čas, ko svet obkroži poslanica o branju, knjigah in otrocih. Letos je poslanico in plakat pripravila Litovska sekcija IBBY. Ogledate si ju lahko na povezavi: http://www.ibby.si/
Tudi na naši šoli se bomo pridružili promoviranju knjige, branja in bralne kulture, in sicer od 1. do 26. 4. 2019.

Naj bo naša šolska knjižnica vedno prijazen prostor srečevanja, znanja in kulture, zato prijazno vabljeni!
Veselim se vašega obiska!

Cvetka Rengeo, šolska knjižničarka

Dostopnost