Od srede, 6. do nedelje, 10. marca 2019 smo na naši šoli gostili učence partnerske PASCH-šole iz Debrecena na Madžarskem. To je bila že tretja mednarodna izmenjava v projektu PASCH, v katerega smo na pobudo Nemškega zunanjega ministrstva in Goethe inštituta Ljubljana že deseto leto vključeni kot ednina slovenska šola, in je tokrat potekala pod naslovom Jugendbegegnungen – Unsere Schule der Zukunft. Družine naših učencev so gostile 12 madžarskih učencev. Spremljala sta jih njihovi učiteljici nemščine Julianna Csako in Sophia Mezőné Monoki. Naš pogovorni jezik je bil nemščina. V času našega druženja smo imeli pester program različnih dejavnosti: z gospo Greto Jenček z Goethe Instituta Ljubljana smo razmišljali o šoli naše prihodnosti, igrali hokej na rolerjih, se učili osnovnih prijemov juda, plesali pri folklori, pekli perece, z našimi bivšimi učenkami Klaro, Tayo in Tallaylo pletli zapestnice prijateljstva, ustvarjali v likovni delavnici, pajali kruh na Otoku ljubezni v Ižakovcih in še mnogo več. Sobotni dopoldan smo preživeli v Pokrajinskem muzeju Murska Sobota, popoldan pa sta nam dijaka SŠGT Maribor Patrik in Taja pokazala glavne znamenitosti Maribora. Imeli smo se preprosto čudovito!

Lidija Pelcl Mes in Liljana Babič

Dostopnost