Rastem s knjigo je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture.

Cilji projekta Rastem s knjigo so:
– spodbujanje dostopnosti kakovostnega in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja;
– promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja;
– spodbujanje motivacije za branje pri učencih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic.

Učenci sedmega razreda OŠ Beltinci so v ponedeljek, 15. 10. 2018, obiskali Pokrajinsko in študijsko knjižnico v Murski Soboti, kjer so z razlago knjižničarke Vesne Radovanovič spoznali njeno delovanje in organiziranost, se naučili orientirati v knjižnici in samostojno najti gradivo. Ogledali smo si tudi razstavo, posvečeno 110-letnici rojstva prekmurskega pisatelja Miška Kranjca. Za darilo so prejeli mladinski roman pisateljice Nataše Konc Lorenzutti Avtobus ob treh, ki govori o odraščanju, o prvih prijateljstvih in ljubeznih, o svetlih in temnih plateh odraščanja. Knjigo učenci 6. in 7. razreda v tem šolskem letu berejo tudi za tekmovanje iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje.

Cvetka Rengeo, šolska knjižničarka