Naša šola je bila izbrana na Merkurjevem natečaju Zavihajmo rokave – za lepšo šolo. Prejeli smo donatorska sredstva, s katerimi smo v okviru projekta Popestrimo šolo (POŠ) postavili šolski zeliščni vrtiček. Zamislili smo si kvadratno gredico, ki se sorazmerno zmanjšuje in dviguje, tako da se približuje izgledu visoke grede. Hišnika sta nam izbrala in nažagala želene dimenzije lesa. Tega so fantje zaščitili in pobarvali. Tudi pri spajanju ogrodja sta nam na pomoč priskočila hišnika. Dekleta so pridno raziskala vse o rastlinah, ki smo jih nameravali posadili. Že pred samim začetkom projekta smo skrbno izbrali prostor zraven letne učilnice. Vrtiček smo obložili s folijo, nasuli in poravnali smo zemljo. Ker vemo, da brez pravega načrta ni nič, smo seveda naredili tudi zasaditveni načrt. Vmes nam je malce ponagajalo vreme, vendar smo zasaditev vendarle dokončali. Posejali oz. posadili smo naslednje začimbnice, zeliščnice in dišavnice: peteršilj, drobnjak, baziliko, rožmarin, origano, timijan, majaron, meto, meliso, žajbelj, baldrijan, ameriški slamnik, pegasti badelj, netresk, ognjič, kamilico in sivko. S pomočjo učiteljic tehnike in učitelja likovne umetnosti smo izdelali tudi tablice s poimenovanji rastlin. Učenci, sodelujoči pri projektu, se veselijo tudi »počitniškega dežurstva«, saj je rastline vseskozi potrebno negovati, zlasti zalivati. Želimo si namreč, da bi nas jeseni pričakal zdrav in vitalen vrtiček, ki bo služil za učenje/pridobivanje novih znanj o delu z rastlinami, kot sprostitveni kotiček ali zgolj kot olepšava šolske okolice. Vsekakor pa nam že zdaj nudi veliko veselja. Prijazno vas vabimo, da si ogledate, kaj smo ustvarili.

Neva Harc