Folklorniki smo običajno zelo delovni, v tednu od sobote 7. 5. 2016 do sobote 14. 5. 2016 je bil še posebej delaven pa tudi zelo uspešen.
V soboto, 7. 5. 2016, smo nastopili na otvoritvi mednarodnega tekmovanja v hitrem računanju na Ekonomski šoli v Murski Soboti ter kot so povedali, polepšali dan in predstavili  prekmursko izročilo tekmovalcem in vsem prisotnim.
V sredo, 11. 5. 2016, je najstarejša skupina tekmovala na regijskem srečanju OFS v mariborski Unionski dvorani in se zelo dobro odrezala, saj se je uvrstila na državno revijo, ki bo v Cerkljah na Gorenjskem.
V petek, 13. 5. 2016, je skupina šestošolcev tekmovala na državni reviji Pika Poka pod goro v Rogaški Slatini in dosegla zlato priznanje. Iskrene čestitke!
V soboto, 14. 5. 2016, je najstarejša skupina gostovala na mednarodni Smotri folklore v Ivancu na Hrvaškem in z odličnim nastopom požela velike simpatije.
19. 5. 2016 smo iz Ljubljane prejeli veselo novico, da smo na regijski reviji odraslih skupin dosegli regijski nivo. Lepo!
Zelo pomembno je, da so se na vseh nastopih folklorniki lepo obnašali in uspešno predstavljali šolo.
Iskrena hvala sodelavcem, ki pomagate folklornikom.

Jelka Breznik

Rogaška 1