V Murski Soboti poteka od 24. do 26. 9. 2015 jubilejno 20. srečanje slovenskih mladinskih pisateljev Oko besede. Osrednjo slovensko nagrado za mladinsko književnost – večernico je v četrtek, 24. 9. 2015, prejel pisatelj Vladimir P. Štefanec za mladinski roman Sem punk čarovnica, debela lezbijka in ne maram vampov. Večernica je literarna nagrada Večera za izvirno slovensko otroško in mladinsko literaturo, ki je izšlo v minulem letu.
V okviru srečanja je bil petek, 25. 9. 2015, rezerviran za obiske literarnih ustvarjalcev na pomurskih osnovnih in srednjih šolah. Mi smo z velikim veseljem gostili Tilko Jamnik, poznavalko mladinske književnosti in mladinskega knjižničarstva, predvsem bibliopedagogike, in veliko promotorko branja, ki je brala in pripovedovala drugošolcem, in pisateljico Bredo Smolnikar, ki je predstavljala svoje delo devetošolcem.
Veseli smo takih obiskov, saj literarni pogovori v nas vedno pustijo sledi in nas nagovarjajo k branju. Tudi tokrat je bilo tako.

Cvetka Rengeo

okobesede