prometna_kaca

Dragi starši,

naša šola sodeluje v igri Prometna kača. Igra Prometna kača je zabavna in učinkovita kampanja za osnovne šole, ki za pot v šolo spodbuja hojo in kolesarjenje ali uporabo javnega prevoza.

Tudi vi lahko sodelujete! Naj vaš otrok (pod nadzorom ali sam) prihaja v šolo na trajnosten način. Za pot v šolo naj uporabi kolo ali javni prevoz. Prav tako lahko v šolo pride peš ali pa starši souporabljate avtomobil. Izkusite različne načine prevoza.

Igra Prometna kača se bo v naši šoli izvajala od 14.9.2015 do 25.9.2015.

Kako sodelovati v igri?
Šola določi število trajnostnih načinov prevoza v šolo, ki ga želi doseči, in si tako zastavi cilj. V času dveh šolskih tednov, ko se izvaja igra Prometna kača, vsak učenec, ki za prihod v šolo uporabi trajnostni način prevoza, prejme nalepkico. Trajnostni načini prevoza so hoja, kolesarjenje, uporaba avtobusa ali souporaba avtomobila. Nalepkice se zbere na velikem transparentu Prometne kače. Cilj je dosežen, ko je transparent poln nalepkic. Učenci prejmejo majhno nagrado.

Zakaj sodelovati?
– Vaš otrok sodeluje v igri Prometna kača skupaj s šolskimi prijatelji.
– Vaš otrok prihaja v šolo na zdrav način.
– Vaš otrok se nauči prihajati v šolo varno in na trajnosten način.
– Vaš otrok se nauči biti samostojnejši.
– Prometni zastoji na območju šole se zmanjšajo.
– Pripomorete k varnejšemu šolskemu okolju.
– Vi in vaš otrok se bosta zabavala!

Več informacij najdete na spletni strani: www.trafficsnakegame.eu/slovenia

Liljana Fujs Kojek