5.3.2012 smo se vsi peti razredi udeležili šole v naravi na Pohorju. V ponedeljek smo se zbrali na avtobusni postaji. Vsi z nasmehom na obrazu smo komaj čakali, da bomo šli. Sedli smo na avtobus ter se prepustili novim dogodivščinam naproti. Po nekaj minutah vožnje smo se ustavili na nekem počivališču, kjer smo po malicali. Po opravljeni malici smo se odpeljali naprej. Na avtobusu smo se zabavali. Ko smo prišli na cilj, tam pa je bilo nekaj najbolj čudovitega. To je sneg! Nato smo šli v sobe, se razpakirali ter si šli po izposojeno opremo. Po vsem tem pa še na kosilo. Potem pa smučat. Oblekli smo se ter se šli učit prve smučarske korake. Najprej smo se naučili nekaj pravil potem pa na smuče. Tisti, ki so se že znali smučati pa so vse  malo utrdili. Nekateri smo bili res okorni toda mi nismo obupali. Po končanem smučanju smo šli na pohod nato pa še na večerjo. Zvečer pa je k nam prišel še planinec Franček, ki nam je marsikaj povedal. Tako je minil prvi dan. Zjutraj smo šli na zajtrk in se oblekli za smučanje. V torek smo se nekateri smučali že na smučišču. To je bilo zabavno. Ta dan smo šli tudi na pohod v hotel Zarja, kjer smo pili vročo čokolado. Po pohodu smo šli na večerjo nato pa spat. Naslednjega dne smo se zbudili v bolno jutro, kajti skoraj polovica vseh otrok je bila bolna. Veliko nas je odšlo domov saj smo imeli vročino. Vsem nam je bilo zelo žal. Zvečer pa so tudi zdravi učenci odšli domov saj jih je bilo res zelo malo. Tako so se naše počitnice na Pohorju končale. Toda naši starši so se na sestanku dogovorili, da bomo šli nazaj in do konca izpeljali smučanje. Tudi tokrat nam je bilo zelo lepo. Na Pohorju pa seveda ni manjkalo dobre volje in sladkarij, ki smo jih imeli na pretek. Takšne so bile naše počitnice na Pohorju.