Šolska knjižnica OŠ Beltinci pri svojih dejavnostih promovira branje in bralno kulturo. Tako smo v četrtek, 15. 12. 2011, v okviru knjižničarskega krožka priredili praznično knjižno čajanko, z zanimivimi in aktualnimi vsebinami. V prvem delu je Tadej Kirinčič, predstavnik spletnega medija Sobotainfo.com, predstavil nove medije, E-bralnike in opozoril na nevarnosti na spletu, predvsem na priljubljenem Facebooku.

V drugem delu so o pomenu knjige v vsakdanjem življenju spregovorili Anton Štihec, župan Mestne občine Murske Sobote, dr. Matej Gomboši, župan Občine Beltinci, Tadej Kirinčič, Sobotainfo.com, Mateja Horvat, ravnateljica šole in Zoran Kos, učitelj športne vzgoje. Gostje so z učenkami, ki obiskujejo knjižničarski krožek, delili svoje izkušnje z branjem in s knjigo. Pripovedovali so, kdaj in kaj berejo in povedali tudi to, da so jih življenjske situacije pripeljale do tega, da so v roke vzeli knjigo in da je njihova izkušnja s knjigo bila tako močna, da jim je spremenila življenje.
Naše druženje se je končalo v sproščenem vzdušju ob čaju z željo, da se še kdaj srečamo na podoben način.

Cvetka Rengeo, šolska knjižničarka

cajanka 19