V mesecu oktobru so si učenke, ki obiskujejo ustvarjalni krožek, izdelovale živali, ki nastopajo pri dramski igrici Umazani potok prirejeni po Tatjani Kokalj. Pri tem so uporabljale različno odpadno embalažo, ki so jo prinesle s sabo. Nastale živali so pobarvale in nastale so »eko« živali. Seveda nismo pozabile omeniti, odkod dobimo odpadno embalažo in kako je potrebno ravnati z njo, ko jo odvržemo.

Sledilo je učenje in ponavljanje igrice. Učenke so se igrico naučile in v sredo, 7. 12., nastopile za otroke vrtca Melinci ter učence Podružnične šole Melinci, ki ne obiskujejo krožka. Vsi udeleženi (nastopajoči in gledalci) so se naučili, kako je potrebno pomagati potoku oziroma naravi, da ne bo več umazana.

Vabljeni k ogledu fotografij.

mag. Monika Obran