Otroci so še posebej ogrožena skupina v prometu, zato jih nenehno opozarjamo na nevarnosti, ki pretijo na njih v prometu. Odpravili smo se na učni sprehod, si ogledali prometne zanke in se pogovorili o pravilih, ki veljajo v prometu.

V tednu otroka smo dobili zabojnik v katerega so starši pripeljali papir. Pogovor je stekel o ločevanju odpadkov. Učenci so v šolo prinesli odpadno embalažo. Predlagali so v katere zabojnike bi spadala posamezna embalaža, če bi le-to vrgli v koš. Učenci niso imeli nobenih težav, saj se o ločevanju odpadkov pogovarjajo že v vrtcu. Sledilo je izdelovanje prevoznih sredstev iz odpadne embalaže. Učenci so se pri izdelovanju zelo trudili. Svoje izdelke so natančno predstavili tudi svojim sošolcem, učiteljicam in nekateri svojim staršem. Igra pa se je nadaljevala tudi pri podaljšanem bivanju in še cel teden.