Obogatitev dejavnosti v mednarodnem mesecu šolskih knjižnic je zunanja razstava knjige v obliki desetih obojestransko tiskanih panojev z naslovom ŽABJA ALERGIJA, ALERGIJA NA VODO. S tako obliko »slikanice« Zavod VISTA uvaja nov pristop k spodbujanju bralne kulture, hkrati pa otroku omogočamo doživljanje narave v njeni celoti. Interpretacija okoljske problematike na otrokom primeren način pomeni kvaliteten prispevek za zgodnji razvoj mladega bralca v razgledanega in kritično razmišljujočega odraslega. Z ekološko usmerjeno zgodbo otrok spoznava življenjske vrednote.

Zgodbo je napisala Aleksandra Pinterič in jo v sodelovanju s Knjižnico Domžale ter 8 tamkajšnjimi osnovnimi šolami skozi likovni natečaj z izbranimi ilustracijami upodobila v pričujočo razstavo in slikanico.

Razstava bo na ogled do konec meseca oktobra. Njeno prisotnost pa oddelki na šoli lahko avtonomno in ustvarjalno vključujejo v svoje redno delo.

Aleksandra Pinterič

Beltinci  razstava ZA 1